دادگاه قاهره پیروزی کشورهای دیگر کشورهای عربی

دادگاه: قاهره پیروزی کشورهای دیگر کشورهای عربی اخبار بین الملل

گت بلاگز بازار خودرو در ثبت سفارش‌های غیرقانونی ‎خودرو ۵۴ نفر دستگیر شدند / نماینده مجلس

رئیس فراکسیون مبارزه مفاسد اقتصادی با بیان اینکه در ثبت سفارش‌های غیرقانونی ۵۴ نفر دستگیر شدند، گفت: ۵ خانواده محور مهم واردات غیرقانونی ماشین به کشور هستند.

در ثبت سفارش‌های غیرقانونی ‎خودرو ۵۴ نفر دستگیر شدند / نماینده مجلس

نماینده مجلس: در ثبت سفارش های غیرقانونی ‎خودرو ۵۴ نفر دستگیر شدند

عبارات مهم : پرونده

رئیس فراکسیون مبارزه مفاسد اقتصادی با بیان اینکه در ثبت سفارش های غیرقانونی ۵۴ نفر دستگیر شدند، گفت: ۵ خانواده محور مهم واردات غیرقانونی ماشین به کشور هستند.

به گزارش تسنیم، امیر خجسته نماینده مردم همدان در مجلس و مدیر فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی در حاشیه نشست علنی امروز (سه شنبه، دوم مرداد) پارلمان در نشست خبری، با بیان اینکه فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مستند به اصل ۸۶ قانون اساسی ایجاد شده است هست، گفت: یکی از راهکارهای نظارت مجلس ایجاد فراکسیون، کمیسیون اصل ۹۰، دیوان محاسبات و ۳۰دستگاه نظارتی خارج از مجلس است که انتظار می رود این دستگاه ها با قدرت ناظر اجرای قوانین باشند.

در ثبت سفارش‌های غیرقانونی ‎خودرو ۵۴ نفر دستگیر شدند / نماینده مجلس

وی به پرونده بنیاد شهید، اظهار داشت: تحقیق و تفحص از بنیاد شهید در دوره پیش شروع شد که بعد از بررسی های مستمر ۳۶ پرونده در این راستا با دستور مدیر مجلس تحویل قوه قضائیه شد.

رئیس فراکسیون مبارزه مفاسد اقتصادی با بیان اینکه در مسیر بررسی پرونده تفحص از بنیاد شهید ۵ هزار میلیارد تومان سرمایه مشکوک الوصول در بانک دی احصاء شد، ادامه داد: با پیگیری و مداومت عنوان جهت بررسی به قوه قضائیه ارسال شد. همچنین قوه قضائیه بعد از ۲۰ ماه با مکاتبات مستمر در نظر دارد در این زمینه تعیین وظیفه کند. این پرونده بنیاد در شعبه خاص پیگیری شده، که در آینده نزدیک تحقیق و تفحص از بنیاد شهید، ۳۶ پرونده و بانک دی در قوه قضائیه تعیین وظیفه می شود.

رئیس فراکسیون مبارزه مفاسد اقتصادی با بیان اینکه در ثبت سفارش‌های غیرقانونی ۵۴ نفر دستگیر شدند، گفت: ۵ خانواده محور مهم واردات غیرقانونی ماشین به کشور هستند.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی همچنین تصریح کرد: شرکت های بزرگ وابسته به بنیاد شهید پرسشها زیادی را در این زمینه ایجاد کرده اند که می توان به پروژه های سوهانک، الماس و آهاب اشاره کرد؛ در این پروژه ها با تبانی و زد و بندها میلیاردها تومان جابه جا شده است هست؛ قوه قضائیه در آخرین پیگیری ها اعلام کرده است که در آینده نزدیک نتیجه تحقیق و تفحص و احکام پرونده بنیاد شهید را اعلام می کند.

خجسته در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: بررسی عملکرد وزارت اقتصاد، وزارت صنعت،گمرک، ثبت سفارش و قاچاق ماشین اخیراً در فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و شفافیت به نتیجه رسیده که از دو سال پیش عنوان ثبت سفارش غیرقانونی ۳۴ هزار ماشین را مطرح کردیم.

عضو فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی اظهار داشت: فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی دولتی نیست و از حمایت مجلس نیز برخوردار نشده هست، حتی از نظر مادی کمکی دریافت نکردیم، افراد دلسوز نظام که در سراسر کشور حضور دارند، اطلاعاتی را در اختیار ما قرار می دهند که اعتقاد داریم، سیستم های اطلاعاتی نیز به این قبیل داده ها دست پیدا نمی کند.

در ثبت سفارش‌های غیرقانونی ‎خودرو ۵۴ نفر دستگیر شدند / نماینده مجلس

خجسته با بیان اینکه در ثبت سفارش های غیرقانونی ۵۴ نفر دستگیر شدند،گفت: در ابتدای امر وزارت صنعت و معدن ثبت سفارش های غیرقانونی را انکار می کرد ولی بعد از تحویل اطلاعات به سران سه قوه این تخلفات را پذیرفت و امروز شاهد دستگیر شدن ۴ نفر در وزارت صنعت، معدن و تجارت هستیم.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی با تاکید این ۴ نفر از نفرات مهم تخلفات ثبت سفارش ماشین نیستند، تأکید کرد: مدیر شرکت توسعه و تجارت، معاون وزیر صنعت، معدن و مدیر شرکت حمایت از مصرف کننده باید در این زمینه پاسخگو باشند.

رئیس فراکسیون مبارزه مفاسد اقتصادی با بیان اینکه در ثبت سفارش‌های غیرقانونی ۵۴ نفر دستگیر شدند، گفت: ۵ خانواده محور مهم واردات غیرقانونی ماشین به کشور هستند.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و شفافیت مجلس شورای اسلامی با اشاره به دستگیری یک زن در ثبت سفارش های غیرقانونی گفت: این زن در ابتدا پست معمولی داشت ولی با ورود معاون وزیر او امروز ریاست ثبت سفارش را برعهده گرفته بود؛ معاون وزیر با دخالت، افراد کارآمد را بیرون و چنین افرادی را جهت هماهنگی در تخلفات منتصب کرد.

وی با تأکید بر اینکه با دستگیری چند نفر نباید پرونده ثبت سفارش های غیرقانونی رها شود، عنوان کرد: در ثبت سفارش کالاهای دیگر از جمله لاستیک و شکر نیز شاهد واردات غیرقانونی و غیرمتعارف هستیم که بعد از پیگیری و به نتیجه رسیدن اطلاعات آن را در اختیار مردم قرار می دهیم.

در ثبت سفارش‌های غیرقانونی ‎خودرو ۵۴ نفر دستگیر شدند / نماینده مجلس

خجسته گفت: ۵ خانواده محور مهم واردات غیرقانونی ماشین به کشور هستند، این خانواده ها با هماهنگی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت دست به واردات غیرقانونی زدند. باید افرادی که به صورت شبکه ای اقتصاد کشور را مختل کرده اند شناسایی و مجازات شوند، اسامی متخلفان در حوزه بانکی، قاچاق کالا، مالیات و معاملات صوری را به سران سه قوه و دستگاه های نظارتی اعلام کرده ایم.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پرسش از مدیر جمهور گفت: این پرسش در خصوص اوضاع اقتصادی کشور هست، اعتقاد داریم باید کارآمدی دولت و تیم اقتصادی عملاً به مردم نشان داده شود، رویکرد اخیر مدیر جمهور در برابر ترامپ بسیار مناسب بود ولی تیم اقتصادی روحانی فشل است.

وی با اشاره به اتفاقاتی که باعث شد ارز ۳۵۰۰ تومان امروز به ۹ هزار تومان برسد،گفت: بانک مرکزی و وزیر اقتصاد باید در این زمینه کارها پیشگیرانه انجام می دادند ولی هر وقت به عنوان ارز ورود می کنند باعث زیاد کردن قیمت ها می شوند؛ اعتقاد دارم سناریوی بازار ثانویه نیز جهت زیاد کردن قیمت ارز است.

خجسته تأکید کرد: تا آبان ماه باید کارها عملی جهت مدیریت بازار اقتصادی انجام شود؛ در حال حاضر شاهد هستیم قیمت اجناس بیش از دو برابر شده است هست؛ مدیریت اوضاع اقتصادی، کنترل بازار را می طلبد که تیم اقتصادی دولت با عدم برنامه در این راستا عملکرد قابل قبولی نداشته است.

خجسته با تاکید بر اینکه ۳۵ میلیارد دلار در LCها ثبت سفارش شده است است،گفت: این ثبت سفارش ها صوری بوده و واردات کالا به کشور به صورت محدود صورت گرفته است یعنی ۱۵ درصد واردات شده است و ۸۰ درصد LCها به طرق متفاوت از مرزهای کشور جهت سرمایه گذاری در امور دیگر خارج شده است است.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس تأکید کرد: میزان وارداتی که به کشور شده است است متأسفانه در انبارها احتکار شد و در واقع کالاها در معرض خرید و فروش قرار نگرفتند در حالی که تا آبان ماه وقت داریم نیازهای کشور را وارد کنیم.

خجسته با تأکید بر اینکه تا ۳ سال آینده مسئله ارزی در کشور نخواهیم داشت،گفت: در حال حاضر مسئله سوء مدیریت است و دولت با نداشتن عزم وقت سوزی می کند و فضا را جهت غارتگرها فراهم می کند.

وی با بیان اینکه در آینده با کمبود شدید کالا در جامعه مواجه می شویم، اظهار داشت: در نامه ای به وزیر اقتصاد درخواست کردیم اسامی شرکت های دولتی، غیردولتی، حقیقی و حقوقی که در بانک های شخصی و دولتی LC باز کرده اند را به دبیرخانه فراکسیون ارائه کنند، اگر این لیست ارائه می شد امروز شاهد چنین اتفاقاتی در ثبت سفارش نبودیم.

خجسته ادامه داد: صد میلیارد تومان تسهیلات بانکی نیز از بین بردن شده است است که از مدیر بانک مرکزی خواسته بودیم لیست گارانتی های بانکی از تولیدکننده و تجار را ارائه دهد، در گمرک ها ۶۰ هزار میلیارد تومان کالای متروکه وجود دارد که گمرک نسبت به ارائه آن اقدام نمی کند.

نماینده مردم همدان با انتقاد از ارائه لیست محرمانه از سوی وزیر صنعت به مدیر جمهور گفت: همان طور که روحانی تأکید داشت باید این لیست جهت مردم منتشر می شد نه آن که محرمانه ارائه شود.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و شفافیت مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: فراکسیون خواستار در اختیار داشتن دو شعبه خاص قضایی جهت پیگیری به پرونده سران فساد اقتصادی هست، با در اختیار داشتن این دو شعبه می توانیم نیرومند تر مستندات خود را ارائه و پرونده ها را به نتیجه برسانیم.

واژه های کلیدی: پرونده | اقتصادی | ثبت سفارش | فساد اقتصادی | بازار خودرو

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs